Postupem let se mění jeho vzhled a tvar a také funkce, kterými oplývá. Stal se z něj kapesní přenosný počítač, ze kterého se ještě jako bonus dovoláte lidem. Jeho původní funkce, kdy míval mnohem větší rozměry, anténku a tlačítka, byly poněkud odsunuty do pozadí. Dnes ho mnohem více než na volání a psaní zpráv používáme na brouzdání internetem, komunikaci přes sociální sítě a hraní her. Ale také jako navigaci, parťáka při nakupování a prodávání a samozřejmě fotoaparát a videokameru v jednom. Kvalita fotek z mobilu se za posledních pár let tak zvýšila, že běžné fotoaparáty už nemají u lidí skoro šanci. Nač se s nimi tahat, když je stejně neustále zapomínáte a mobil máte při ruce vždycky.
mobilní telefon.jpg
Dnešní smartphony se liší cenou, kvalitou a trochu i vzhledem, i když velká část z nich si je víceméně velmi podobná. Kdo chce ušetřit, objednává si je přímo z Číny. Mají poměrně malou životnost, protože díky velkému displeji jsou náchylné na poškození při pádu. Praskliny posetý display nebo ulámané rohy telefonu vidíte u spousty lidí, hlavně u rodičů menších dětí a u puberťáků. Kdo se bojí mechanického poškození a chce, aby mu smartphone déle vydržel, ten vsadí na outdoorové verze. Internetové reklamy a propagační videa je ukazují pod vodou a pískem, přejeté autem, hozené z několika metrů a podobně. Budiž, nejsou tak elegantní, jako jejich náchylnější kolegové, ale jejich robustnost a větší váha má svůj oprávněný důvod. Jeden takový, vysloveně neženský typ, jsem si nedávno koupila. Právě kvůli dětem a jejich tendenci, se vším házet na podlahu. Zatím drží, tak uvidíme.
dotyková obrazovka mobilu.jpg
Ale ani milovníci tlačítkových telefonů a konzervativci nemusí splakat nad výdělkem. Chvíli to sice vypadalo, že z trhu nadobro zmizí, ale firmy přišly s novými modely, a kdo chce po svém mobilu opravdu hlavně jen to, aby se z něj dalo telefonovat a případně posílat krátké textové zprávy, má stále na výběr mezi několika různými typy za příznivou cenu.

Mohlo by se vám také líbit: