Pokud chceme redukovat svoji váhu a to zdravým způsobem, tak musíme začít nejdříve u sebe. V hlavě si srovnat co vlastně chceme, kde je náš cíl a pak se pustit především do úpravy jídelníčku, kde nejčastěji chybujeme. Dále děláme chybu v tom, že si myslíme, že když tělu nedáme dostatek stravy a budeme třeba držet půst nebo hladovku, tak zhubneme rychleji. Ani to není pravda, jelikož pokud budeme mít hlad a tělu nic nedáme, tak si rozhodně začne ukládat zásoby, co kdyby se to náhodou opakovalo. Změna stravování a k tomu také pohyb přispívají ruku v ruce k psychické pohodě a výsledky se zaručeně dostaví.
zeleninový pokrm


Nemůžu odolat různým pamlskům


To také známe dost dobře všichni, ale dobrá zpráva je, že vše se dá nahradit. I ze zeleniny se dají uvařit velmi chutné pamlsky, rolády, brambůrky, hranolky, ale i sladké pamlsky, při kterých nemusíme mít výčitky svědomí. Pravdou je, že jich nesmíme sníst na kila, ale kousek ke kávě nebo odpolednímu dýchánku rozhodně neublíží. Vyzkoušejte tento výborný dort.
mrkvový dort


Mrkvový dort


Je rozpočítaný zhruba na 4 porce. Doba přípravy bude trochu delší a to zhruba 85 minut. Není složitý, takže se dá v pohodě zvládnout a pokud si někdo zapisuje kalorické tabulky, tak hodnota jedné porce je 1 180 kj.


Suroviny:
Na korpus:
300 g celozrnné špaldové mouky

2 lžičky prášku do pečiva

1 lžíce mleté skořice

1 lžička mletého muškátového oříšku

100 g mletých vlašských ořechů

1 lžička vanilkového extraktu

150 ml kokosového oleje

3 vejce

70 g medu

150-200 ml mléka

250 g mrkve

sůl


Na krém:

200 g tvarohu

200 g smetanového sýru

2 lžičky medu
sklizeň zeleniny


Postup:
Mrkev očistíme a nastrouháme na jemno. Všechny suroviny na korpus postupně zpracujeme a dáme do vymazané kulaté formy. Vložíme do vyhřáté trouby a pečeme zhruba 50 minut při teplotě 160 °C. Poté vyndáme z trouby a necháme vychladnout. Mezitím si vyšleháme med, tvaroh a sýr. Korpus rozkrojíme a natřeme krémem. Část si necháme na pomazání horní části a i boků, ozdobíme podle své fantazie a můžeme mlsat.


Mohlo by se vám také líbit: