5x denně po malých porcích
Ve všech hubnoucích radách se píše stále to samé. Jíst 5-6x denně menší porce. Je to skutečně tak. Pokud budete tělu dodávat po celý den dostatečné množství jídla, nebude se bát, že nic nedostane a nebude si tak ukládat zásoby na horší časy. Jestliže jíte 1x denně a pak se doma po práce doslova nacpete vším, co je po ruce, prokazujete svému tělu medvědí službu. Tento styl stravování je velmi nezdraví a rovněž může za všechny ty kila na víc.
jablko při hubnutí
Nezapomínejte proto na svačinky, díky kterým nebudete mít vlčí hlad. Na svačinu si můžete dát jogurt, ovoce, zeleninu, Cottage sýry a jiné lehčí pochoutky.
Neopomíjejte také snídat. Snídaně může být vydatná a měla by být jednou z nejdůležitějších jídel za celý den. Ráno se totiž bez výčet můžete pořádně najíst, protože během dne zase všechny ty kalorie spálíte.
měření pasu
Rádi byste si nasadili přísnou dietu či dokonce hladovku? Nedělejte to. Velké omezování v jídle vede akorát k dalšímu stresu, který nakonec skončí přejídáním. Rovněž se dostaví tzv. vlčí hlad a vy po příchodu domů sníte všechno, co uvidíte.
Nejhorší pro vaši štíhlou linii jsou noční nájezdy na ledničku, kdy obvykle sníte všechno nezdravé jídlo, které najdete.
Tomu se vyhnete díky vyvážené večeři. Všichni víme, že na noc bychom se neměli přecpávat, proto zvolte třeba kuřecí maso nebo rybu. Nemá smysl se úplně vyhýbat přílohám, stačí když si jednoduše nandáte polovinu vaší obvyklé porce. Samozřejmostí by měla být zelenina.
jablko na váze
Nezapomínejte také dodržovat pitní režim. Všichni známe známé moudro „hlad je převlečená žízeň“. Navíc, pokud budete pít dostatečné množství vody, tedy doporučované množství 2-3 litrů denně, brzy se dostaví i další benefity. Jako hezčí pleť, vlasy, zlepšení akné a mnoho dalšího. Nejlepší rada při shazování přebytečných kilogramů je zkrátka poslouchat své tělo a používat selský rozum.

4/5 - (1 vote)

15.12.2017