Když vám praskne tlaková hadice od pračky, nebo se uvolní těsnění v přírubě u přívodního ventilu, stačí ventil uzavřít, hadici odšroubovat a koupit novou. Je to záležitost několika stokorun, čtvrt hodiny práce a poměrně krátkého času stráveného v obchodě. Pro šikovného domácího kutila žádná velká výzva, kvůli níž by si na sebe musel obléknout montérky. Podobné případy defektů přívodů vody k pračkám, umyvadlům a toaletám jsou bohužel poměrně časté, protože životnost těchto materiálů bývá omezená a musíte počítat s tím, že přetlak vody nevydrží věčně. Proto se také vyplácí pořídit detektor úniku vody na bázi čidel, která v případě úniku vody na podlahu ihned spustí varovný alarm, přičemž některá čidla mohou hlásit problém i na mobilní telefon.

příruba na potrubí

Mnohem horší situace nastává v okamžiku, kdy praskne voda ve zdi. Tehdy se vodní masa šíří všemi směry od místa defektu a může proniknout až do elektroinstalace. Voda v zásuvkách a rozvodných krabicích pak vyvolá zkrat a případný elektrický oblouk může dokonce zapálit některé hořlavé předměty v okolí. A samozřejmě se jedná i o nebezpečné situace z hlediska možného úrazu elektrickým proudem, proto se vyplácí při zjištění úniku vody ve zdi vypnout hlavní jistič, znemožnit vstup dalším osobám do postiženého místa a co nejdříve přivolat instalatéry.

rozvody vody

Instalatéři řeší vyhledávání úniku vody velice rázně a efektivně. Využívá se k tomu moderní metoda poslechové tyče Hykron anebo formovacího plynu a není nutné kvůli tomu bourat zdivo či omítku. Místo defektu je zjištěno s velkou přesností a během krátké doby je závada odstraněna. Toto se vztahuje i na topení v podlaze, z něhož má řada lidí strach právě kvůli možným únikům vody, ovšem dnes se díky moderním technologiím není třeba obávat žádného bourání podlahy ve velkém rozsahu, toto se týkalo situací před pár desítkami let.

Mohlo by se vám také líbit: