Dáme vám seznam jednoduchých a smysluplných záměrů, které vás nadchnou a přinesou na nové myšlenky, které vám pomohou udržet vaše tělo a mysl zdravější a šťastnější.
cvičení na podložce

1. Lépe jíst

Pouze čerstvé a vysoce kvalitní přísady jsou nejlepší základnou pro jídlo a radost. Méně cukru, bílé mouky a hotových výrobků je správné motto. Místo toho je dobré kupovat více ovoce a zeleniny, uvařit a připravit si jídlo nejen pro sebe, nakupovat sezónně a regionálně, vědomě si užívat, místo aby se rychle naplnil váš žaludek. Dlouhodobá změna ve stravě je také nejlepším způsobem, jak se rozloučit jednou provždy nadbytečnými kily.

2. více se hýbejte

Pohyb je dobrý. Osvěžuje a posiluje nejen tělo, ale i psychiku. A co vyzkoušení něčeho nového, jako je jízda na kole do práce, plavání v bazénu nebo jóga?
bruneta na pláži

3. Pravidelně se uvolněte

Aby byl váš život v rovnováze, je nutná i relaxace. Čím více je na nás nakládáno, tím důležitější jsou protipóly: klid, relaxace, radost, potěšení, kultura, sport a pohyb, to vše pomáhá vyčistit mysl. Udělejte si čas pro sebe, pravidelně a důsledně. Každý týden si nejméně jeden den nebo několik hodin denně udělejte ve svém rušném plánu chvilku pro sebe.

4. Spěte dobře

Nikdy už během dne žádná únava! Najděte si a udržujte optimální podmínky pro váš spánek. Za tímto účelem je třeba pravidelně vypínat počítač nebo televizi a rozumně dodržovat harmonogram spánku a dalších pravidel spánkové hygieny. Takže žádný notebook, chytrý telefon nebo jiné rozptýlení v posteli krátce před spaním, jít ven každý den, chodit do postele ve stejný čas, nejíst tři hodiny před spaním a nepít alkohol a nekouřit po 19:00. Neměli byste pít kávu po dobu čtyř až osmi hodin před spaním a omezit odpolední zdřímnutí na 30 minut.

5. Méně času u počítače nebo televize

Trávíte hodně času na internetu nebo sledováním televize? Můžete jej využít lépe sportováním, trávením více času se svou rodinou nebo přáteli.

6. Dodržujte pravidelné lékařské prohlídky

Čím dříve jsou objeveny nemoci, tím větší je šance na regeneraci. Zjistěte, které zdravotní prohlídky jsou k dispozici pro vaší věkovou skupinu a ujistěte se, že dodržujete pravidelné lékařské prohlídky.

7. Zdraví může prospívat pouze v neporušeném prostředí

Životní prostředí má velký vliv na naše zdraví. Znečištěné ovzduší, hluk, znečištění ozonu a pesticidy nám škodí. Proto je důležité vytvořit si co nejvíce zdravé prostředí. Dlouhodobě to samozřejmě funguje pouze tehdy, pokud převezmete zodpovědnost za životní prostředí a šetříte ho. Každý může přijmout řadu opatření, jako je častější chůze, konzumace sezónních ekologických produktů, apod.

Mohlo by se vám také líbit: