Zdědili jste rodinný dům, který se sice nachází na zajímavém pozemku, ale jeho technický stav je natolik závažný, že vyžaduje stržení? A zvažujete na jeho místě postavit dům nový, a využít pouze starých základů, které jsou v dobrém stavu, a kde není nutný žádný stavební zásah?

demolice domu

Možná se vám zachtělo něco ušetřit a do demolice domu se pustíte sami, ale ne vždy je to vhodný nápad, který může končit i vážným či dokonce smrtelným úrazem. Co by vás tu mohlo potkat, a na co zřejmě nejste dostatečně připraveni?

Závaly – zřejmě jste již někdy zaslechli o zavalených hornících v dolech, kde se pod tíhou zeminy, v důsledku technických závad nebo výbuchu metanu, zavalila štola. Ti lidé tam mohou přijít o život velice rychle, kdy jsou zasypáni horninou, anebo se udusí v důsledku nedostatku vzduchu, a něco podobného se může stát i vám. Není to legrace a ze zavaleného objektu se vyprostit bez cizí pomoci nedokážete. A když pomoc přijde pozdě, zbytečně přijdete o život.

demoliční práce

Pády do prohlubní – pokud se rozhodnete jít na demolici domu chytře a začnete jej bourat od střechy a krovů, můžete se tu zřítit skrze propadlý strop, a i pády z relativně malé výšky tří metrů mohou být smrtelné. Pamatujte, že staré zchátralé domy bývají velmi proradné, a nebezpečí se tu ukrývá na každém kroku.

Zlomeniny žeber, otřesy mozku, proražená lebka – tyto poměrně brutální úrazy lidé znají zejména ze sportu nebo z automobilového provozu, ale i demolice domu se na vás může podepsat podobným způsobem. Někdy k tomu stačí docela obyčejné klopýtnutí, ztráta rovnováhy, pád nářadí na hlavu či uvolněná cihla nebo betonový překlad. Nemusí vás zavalit celý dům, i malý kousek zdiva či jiného stavebního materiálu z vás udělá nebožtíka nebo osobu odkázanou na invalidní vozík. A kvůli jediné chybě při demolici objektu, kdy jste na něj mohli včas zavolat odborníky, to tedy rozhodně nestojí. Cena demolice za m3 Vyklízení rychle zas není tak vysoká, abyste kvůli tomu riskovali svůj život.

Mohlo by se vám také líbit: