Když vstoupíte do areálu vstupního vestibulu některých škol, zahlédnete tam nápojové automaty. Mohli bychom tvrdit, že tím mají děti zajištěný přístup k nápojům, a že mohou lépe udržovat pitný režim, jenže otázkou zůstává, zda je toto pro ně opravdovým přínosem. Mezi nápoji v automatech se často objevují drinky slazené cukrem anebo s obsahem kofeinu, a to rozhodně nepatří do dětského žaludku, a dokonce ani do toho dospělého.

mrkev a okurka na šachovnici

Nabídněme dětem něco lepšího, přirozeného, co nabízí sama příroda, a což je také to, co jim prospěje i v budoucnu. Jestliže si totiž děti navyknou v mládí na kofein a bílý cukr, což jsou doopravdy návykové látky, budou mít pak problém přecházet na zdravou výživu v dospělosti. V nápojových automatech by neměly chybět stoprocentní ovocné a také zeleninové koncentráty.

ovocné a zeleninové šťávy

Stoprocentní lisovaná šťáva nebo pasírované plody obsahují vše, co by obsahovat měly, a není zapotřebí žádný další cukr ani jiné konzervanty. Postačí, když se zpracované kousky podrobí pasterizaci a uchovávají ve vhodných nádobách. Tomuto procesu však předchází sklizeň a transport zemědělských komodit do skladů a výrobních linek, a k tomu jsou zapotřebí IBC kontejnery.

IBC kontejner je plastová skládací nádoba ve tvaru hranolu, s užitným objemem jednoho kubíku tekutiny či polotekutého obsahu. Jedná se ovšem o velmi robustní box ze speciálního tvrzeného plastu, který si poradí se zátěží pěti tun, tedy lze na sebe postavit celkem pět kontejnerů. Tím se velmi efektivně využije přepravní prostor, čemuž napomáhá i hranolový tvar, výhodnější vůči válcovým sudům a barelům.

Kontejnery jsou certifikovány pro styk s potravinami a stejně tak i jejich vnitřní plastové vložky, kam se umístí daná komodita, a po jejím vyprázdnění se fólie nahradí novou. Tímto způsobem se zajistí optimální jakost veškerého přepravovaného a zpracovávaného zboží.

Mohlo by se vám také líbit: