Jistě jste už zaslechli poučení, že do finančních problémů se může dostat jen člověk, který není zodpovědný, neumí si uhlídat výdaje, nenaučil se doma hospodařit, nebo příliš utrácí. To jsou opravdu velmi časté a samozřejmě zkreslené představy. Obvykle pocházejí od osob, které část majetku zdědily a nemusely se nikdy starat o zaplacení splátek hypotéky, nebo úvěrů na rekonstrukci.

poznámkový blok

Ve finanční tísni se může ocitnout každý

Je velmi jednoduché, dostat se do problémů se splácením. A to dokonce i v případě, kdy máte stabilní zaměstnání po mnoho let. Stačí, aby se do problémů dostal váš zaměstnavatel, nebo jeho obchodní partneři. Najednou nejsou prostředky na výplatu mezd a platů a vy se ocitáte ve velmi nepříjemné situaci, kdy nemusíte dostat zaplaceno za svou práci i po dobu několika měsíců. Ačkoliv náš právní řád na takovou situaci pamatuje a je v zákoně ošetřena, nebývá zvykem, že by se zaměstnanec dokázal sám ubránit. Ocitá se tak na dlouhou dobu bez finančních prostředků a v nejistotě. I kdyby začal hledat nové zaměstnání, peníze nedostane ihned.

Zaostřeno na výdaje

Prvním krokem, ke kterému často přistoupíme, je pečlivé stanovení rodinného rozpočtu a jeho dodržování. Sepíšeme si, za co doma utrácíme největší částky a tyto částky se snažíme omezit. Touto cestou se nám podaří získat pár tisícovek navíc, náš problém to však nevyřeší.

plnící pero

Změňte výši splátek

Je třeba sáhnout po radikálnějším kroku a zaměřit se na pravidelné částky, které každý měsíc odcházejí z vašeho účtu. Na splátky úvěrů, které jste si sjednali před několika lety. Ty je možné refinancovat! Hypotéka bez registru je úvěr, o který můžete zažádat i v situaci, kdy máte nízké příjmy, nebo jste se dostali do potíží se splácením. Podle vaší situace vám bude vypočtena výše splátky, která nezatíží váš rozpočet! Řekněte si o ni!

Mohlo by se vám také líbit: