V poslední době se rozmáhá trend kupovat levnou elektroniku, šaty, doplňky a další podobné věci přes různé asijské e-shopy. Jde většinou o artikl, které je u nás dostupný, avšak, dle našeho názoru, za nepříliš atraktivní cenu. Opravdu ale tolik ušetříme?
nakupování oblečení
Cokoliv chcete
Na čínských e-shopech můžeme najít snad úplně všechno. Od umělých paruk, přes kosmetické produkty a pomůcky, až po semínka tropických rostlin. Opravdu cokoliv vás napadne, to s největší pravděpodobností někde najdete. Ať už na známém „Ali“, či na jiných, více specializovaných e-shopech.

Oblečení
Že jiné obchody neznáte? Pro nalezení nemusíte chodit daleko. Stačí otevřít Youtube a vyskočí na vás hned několik blogerek, které si v rámci spolupráce s daným e-shopem vybraly několik věcí úplně zdarma, většinou tedy oblečení a doplňky, a nadšeně je ukazují svým fanouškům a sledovatelům.
Samozřejmě je více druhů čínských e-shopů, ale u většiny z nich jde o oblečení pochybné kvality. Mluvím o těch s cenami nastavenými níže, než jsme zvyklí u našich obchodů a světových řetězců. Právě nízká cena bývá ve většině případů motivací pro koupi takových produktů.
Vezměme si ale například taková trička. Mnohdy stačí jediný dotek a ihned litujete, že vás napadlo za něco takového dát své peníze. Byť to byla tak zanedbatelná částka. Nejenže má materiál s bavlnou, která byla uvedena v popisu, pramálo společného, ale taky kvalita zpracování není opravdu nic moc. Takže se trička buď rychle zbavíme, anebo si chvíli počkáme, než se stane úplně nepoužitelným a příště se vydáme se do kamenného obchodu nebo objednáme z ověřených stránek.
nákup přes pc
Závěrem
Je ale samozřejmě na každém z nás, aby se rozhodl, do čeho chce investovat. Sázet na kvalitu, či kvantitu. Komu chceme věnovat své peníze. Co vyzkoušet, čemu dát šanci. Třeba budete mít štěstí a nákup se opravdu vyplatí…

Mohlo by se vám také líbit: