Bydlení ve vlastním domě nebo bytě, na které si musíte vzít hypotéku, to si nemohou mnozí z nás dovolit. Převážně z toho důvodu, že zaměstnání a dobrý dlouhodobý plat nemá nikdo jistý. Je to smutná realita, ale pořídit si bydlení je důležité. Tak co teď?
 zelená místnost
Je tu více možností, jak se dá slušně bydlet, když si uvědomíte, co si můžete dovolit a jestli jste ochotni se uskromnit.
    o    Pořídit si menší byt, třeba i ve starší zástavbě nebo malý domek.
Manželé do věku 36 let s malým dítětem (do 6 let), mohou využít výhodnější státní hypotéku do výše 600 tisíc korun.
    o    Nájemní bydlení.
    o    Bydlení s rodiči v jejich domě, kde si můžete podle svých představ zrekonstruovat určitý prostor pro své bydlení.
    o    Bydlení na vesnici nebo v menší obci, které bude podstatně levnější. Jediná nevýhoda je případné dojíždění do zaměstnání.
 
Pokud se rozhodnete bydlet v menších obytných prostorech, tak to neznamená, že vaše bydlení nemůže být komfortní. Než budete efektivně investovat do zařízení malého bytu, stojí za to se předem poradit a využít služeb bytového designéra. Vyplatí se to.
Bydlení v malém bytě je nejenom o skromnosti, ale hlavně i o tolerantnosti. Je důležité, aby i v malém bytě měl každý člen domácnosti vytvořený „ prostor pro sebe“.
odpočinek v posteli

Dobrým a šikovným nápadem se každý malý prostor dá vyřešit tak, že bude útulný, moderní a zároveň vám poskytne veškeré pohodlí pro vás dva i dítě. Předem si ale musíte ujasnit vaše představy a potřeby každého z vás.
Týkat se to bude nejenom kuchyně, koupelny se sprchovým koutem, ale samozřejmě ložnice s pohodlnou postelí s kvalitní matrací, s vyhrazeným  koutkem pro dítě, šatními skříněmi, úložnými prostory v chodbě a s obývacím pokojem, který bude zařízen tak, aby vyhovoval potřebám celé rodiny.
Veškerý nábytek se dá vybrat kvalitní, s designem, který může být nadčasový, ale přitom nemusí být velmi drahý.

Mohlo by se vám také líbit: