Češi mají velmi rádi rybaření, protože si tu můžeme skvěle odpočinout, a ještě k tomu chytnout pěkný úlovek. S bivakem budeme mít patřičné pohodlí.

Rybaření v poklidu přírody

Nutné vybavení

Jakmile zařídíme všechny nutné povinnosti k tomu, abychom mohli na našich vodách legálně lovit ryby, tak musíme mít i potřebné vybavení, protože holýma rukama bychom toho moc nechytli. Když se videem bavit o tom, jako výbavu byste si měli koupit, tak každému nelze doporučit to samé, protože záleží, jaké ryby chytá a jakou metodou. Začít bychom měli u prutu, protože je to základní prvek. Důležité je zpracování a volba správného typu, protože máme přívlačové, plavačkové, muškařské a další speciální kategorie.

rybaření u moře

Dále musíme na prut umístit naviják, abychom rybu mohli snadno přitáhnout k sobě. K navijáku patří brzda, kdy nejběžněji se na velké ryby volí přední a na menší zadní, u které se dočkáme dobré citlivosti. Když už máme tyto dva produkty, tak se můžeme přesunout k vládci, aby měl rybu naviják přes co navíjet. Jakmile je u břehu, tak potřebujeme ještě jeden důležitý prvek a to podběrák.

Ticho a příroda

K chytání ryb rozhodně patří pohoda, protože je skvělé si jednou za čas zajít sednout k řece, pohodlně se usadit, odpočinout si a pročistit hlavu. K tomu nám může zabrat návnada, a ještě si chytneme nějaký hezký kousek. Protož k základnímu vybavení je dobré si koupit i další, abychom nemuseli prut stále držet a čekat. Jeho držení nám zajistí stojan na prut, přičemž kupte i signalizátor, jenž nás upozorní, když nějaká ryba zabere.

rybářské pruty

A nyní se přesunem už k samotnému pohodlí. Nejčastěji lidé volí rybářské křeslo, do kterého se můžou pohodlně usadit. Pokud se chystáte vyrazit na delší dobu, tak potom se Vám jistě buď hodit bivak na ryby. Je to takový stan, který může být i pro více lidí, ve kterém můžete přečkat i škaredé počasí, protože jsou velmi odolné, kdy nepřipouští ani déšť. Když zainvestujeme více peněz, tak se dočkáme hodně místa i pohodlí, přičemž záleží na každém, co od tohoto produktu očekává.

Mohlo by se vám také líbit: