Malovat můžete abstraktně, konkrétně, ale jednoduše cokoliv, co vás napadne. Jde o projev vaší osobnosti a vašich pocitů. Pokud se vám v tvorbě bude dařit, můžete ji rozvíjet, případně pořádat výstavy a prodávat. Při rozvíjení se můžete začít řídit pár pravidly, kterými posunete své umění o kus dál.
sklenice na štetce
            Snažte se nepoužívat přílišné množství barev, občas není od věci zvolit například tři barvy a s nimi pracovat. Není to samozřejmě podmínkou, ovšem některé obrazy by mohly dopadnout mnohem lépe, pokud by se využilo jen pár barev a jejich odstíny.
            V přírodě se černá jako stíny nevyskytuje. Proto se v malířství využívá často tmavě modrá místo černé, aby zjemnila výslednou malbu a nerušila ji. Na použití kontrastu není nic špatného, ale pokud se barvy a stíny mezi sebou ruší, výsledný dojem nebude slavný.
            Často se lidé setkávají s problémem míchání tělové barvy. Pokud víte, že budete malovat velkou postavu, namíchejte si dostatek barvy, jelikož je poté téměř nemožné namíchat úplně stejný odstín. Využijte hodně bílé, oranžovou, červenou, žlutou a hnědou. Přidávejte je k bílé velmi opatrně, lehce a vždy, než přidáte další barvu, nejprve vše smíchejte.
            Nebojte se příliš se nezaobírat jednotlivými detaily. Občasná jednoduchost se poté na výsledném obraze odrazí pozitivně. Když se na obraz díváte z dálky, barvy se více propojí a nejsou tak rozdílné, jako ve chvíli tvorby. Zde se soustředíte na rozdíly a na každý pruh vytvořený štětcem.
paletka barviček
            Linie vytvoříte spíše než kulatým malým štětcem plochým malým štětcem. Štětiny musí být měkké, aby se vám na konci spojily a vytvořily tvar, se kterým můžete vytvořit dostatečně tenkou čáru. Kulatý štětec má tendence vypouštět více barvy, naopak u plochých se barva nanáší rovnoměrně.
            Nezapomeňte, že když budete barvy mezi sebou míchat a kombinovat a nebudete vždy používat ty čistě koupené, celé dílo zjemníte a dodáte mu jistou přirozenost.

Mohlo by se vám také líbit: