Poněkud zvrácené křesťanské hodnoty – věřící lidé jsou známi svým pozitivnějším přístupem k životu. Většina z nich si zkrátka uvědomuje, že jsme všichni součástí jednoho celku, a že tam patří i zvířata a rostliny, které jsou cítícími živými bytostmi. Tento přístup by se dal očekávat i u vrcholných církevních hodnostářů, ale jak ukázaly stopy lidí, co tu působili před námi, nebylo tomu tak vždy. Kupříkladu papež Řehoř IV. Považoval za spojence samotného Satana všechny kočky a nechal je cíleně likvidovat, což přineslo v jeho zemi nebývalé rozmnožení krys.

matka tereza


Prostí lidé – je známo, že skromní a prostí lidé bývají skutečnými klenoty. Většinou si jich ani nevšimnete, mají však srdce na správném místě a nejsou z těch, kteří by se drali kupředu hlava nehlava. Jednou z výjimečných osobností byla i Matka Tereza. Zasvětila svůj život chudým a umírajícím lidem, kteří vyžadovali pomoc, ačkoli původně začínala svou „kariéru“ výukou dívek z bohatých měšťanských rodin.
albert einstein


Albert Einstein – není třeba představovat tuto osobnost. Jen možná nevíte, že ačkoli neměl nikdy s Izraelem nic společného, byla mu v roce 1952 nabídnuta pozice samotného prezidenta. Dojatý vědec samozřejmě nabídku odmítl.


Elvis Presley – rocková hvězda, která doslova rozpoutala hudební horečku po celém světě. Byl idolem mnoha dívek a žen a je známo, že v době své největší slávy s ním chtěla žít nebo alespoň prožít příjemné chvíle zhruba miliarda žen. Bylo to dáno pochopitelně jeho uměleckým projevem, ale zároveň i jeho vizáží. Jeho tmavé, až černé vlasy mu propůjčily vzhled modrookého pohledného mladíka. Co možná nevíte, je fakt, že kdyby si nebarvil vlasy a zůstal by přírodním blonďákem, jakým býval, nebyl by jeho vzhled tak výrazný.
elvis presley


Vynálezce vazelíny – v roce 1872 byl patentován vynález této zvláštní hmoty, která se dnes běžně používá jako mazivo valivých ložisek. Objevitel se jmenoval Robert Chesebrough a ten její účinnost dokonce prezentoval sám na sobě. Údajně polykal kyselinu a vzápětí vazelínu, že prý má hojivé účinky, a vida, prezentaci přežil a dožil se úctyhodného věku 96 let.


Mohlo by se vám také líbit: