Také se vám stalo, že jste byli pozváni na návštěvu ke známému či kolegovi, který na vás působil velmi příjemně, ale když jste vstoupili k němu domů, hned ode dveří jste cítili nepříjemný zápach, který vás pronásledoval ještě po cestě k vám domů, a měli jste pocit, že se ho hned tak nezbavíte. O to zvláštnější bylo, že neměli doma ani nijak výrazný nepořádek, jen prostě ten nepříjemný zápach. Každá domácnost má svoji charakteristickou vůni, někde je výraznější, někde méně, někde to voní a někde zapáchá. Co všechno však tyto vůně a zápachy způsobuje?
přírodní dekorace

Zdrojů zápachu v domácnosti může být mnoho, pokud zrovna něco přehlédneme (např. kousek jídla zapadnutý za pohovkou), ale jen pár, na které je opravdu třeba dávat pozor. V první řadě je třeba v domácnosti pravidelně větrat, i v zimě! Je pochopitelné, že se všichni snažíme na topení co nejvíce ušetřit, ale kvůli tomu máme mít doma smrad, tak je dobré pár korun denně obětovat. Pokud tedy do domu nepouštíme čerstvý vzduch, ten původní se příliš neobměňuje, začne zapáchat, být cítit jakoby zatuchle, navíc ani nám by se v takové domácnosti nemohlo příliš dobře žít, protože „vydýchaný“ vzduch způsobuje únavu a podrážděnost. Proto je dobré opravdu každé ráno otevřít alespoň na patnáct minut všechna okna v domě či bytě. Dalším častým zdrojem nelibého zápachu je botník, obzvláště pokud je postaven na chodbě, kudy normálně procházíte, pokud máte tedy problém s takovými botami, pořiďte si nějaký sprej do bot a boty s ním pravidelně vystříkávejte. Mezi další „zasmraďovače“ domácnosti patří odpadkový koš v kuchyni.
pracovna květinářky

Pokud do něj házíte zbytky jídel, měli byste tento koš alespoň jednou denně vynášet, jinak vám přes noc udělá v bytě pěknou paseku. Samozřejmostí, jak se vyhnout zápachu je i pravidelný úklid, vytírání podlahy, mytí koupelny a záchodu a utírání prachu, všechny tyto věci totiž po nějaké době zanedbávání začnou zapáchat také. Pokud chcete, aby byl váš domov krásné, čisté a voňavé místo , kam se všichni budou rádi vracet. Nezanedbávejte žádnou z předešlých věcí a jako bonus si do domu můžete pořídit nějaké příjemné osvěžovače vzduchu nebo ještě lépe, rozmístěte všude po domě čerstvé řezané květiny, ty lahodí nejen nosu, ale také oku.

Mohlo by se vám také líbit: