Máte pocit, že každý měsíc nic moc neušetříte nebo dokonce musíte častokrát sáhnout do svých úspor? Ke konci měsíce už většinou s napětím očekáváte blížící se výplatu a čekáte na ni jako na smilování? Pak je na čase s tím něco udělat.

Rádi byste si alespoň jednou za rok dopřáli dovolenou, ale horko těžko na ni zvládáte našetřit? Dokud nezískáte lepší přehled o vašich příjmech a výdajích, nebudete pak vědět, na jakých místech utrácíte zbytečně moc a není tak tedy moc prostoru k nějakým úsporám.
mince ve sklenici

Vytvořte si přehledný rodinný rozpočet, který vám prozradí, jak na tom jste s vašimi rodinnými financi, jaké máte náklady, výdaje a kolik vám měsíčně zbyde nebo o kolik váš měsíční rozpočet přesáhnete.

Získejte cenné rady k tomu, jak sestavit váš finanční rodinný rozpočet a získejte tak dokonalý přehled o vašich výdajích .
košík na účtenky

Sepište si všechny vaše pravidelné platby, které každý měsíc odcházejí, dále si schovávejte všechny účtenky za běžné nákupy atd. Na konci měsíce si vše projděte a díky vašemu poctivému zapisování všech měsíčních příjmů a výdajů získáte lepší přehled o vašich rodinných financích. Tento soupis se pak stane odrazovým můstkem pro vaše následné šetření a zlepšení vaší finanční situace.

Snadno tak odhalíte díry ve vašem rozpočtu, které bude nejvyšší čas zalepit. Možná zjistíte, že na některých místech zbytečně moc utrácíte, i když by šlo utrácet méně.
malá kasička

Větší úspory už jsou na obzoru. Získejte lepší přehled o vašich financích a vylepšete vaši rodinnou situaci. Možná si již brzy budete moci dopřát nějakou tu dovolenou nebo prodloužený víkend, na který si snáze našetříte.

Nejlepší, co můžete pro zlepšení vaší finanční situace udělat, je začít si vést takové rodinné účetnictví. Tak směle do toho, už se začíná blýskat na lepší časy.

Mohlo by se vám také líbit: