Každý člověk se může někdy dostat do tíživé finanční situace, případně bude chtít či potřebovat něco, co je aktuálně nad jeho finanční možnosti. Tento problém lidé obvykle řeší půjčkou. Těch existuje mnoho druhů, takže si prakticky každý může vybrat takovou, která mu bude vyhovovat.

Jednou z těch méně známých jsou pak například půjčky se zástavou nemovitosti. Ty fungují tak, že peníze dostanete, avšak pokud nebudete splácet, bude vám zabavena vaše nemovitost, kterou se rozhodnete ručit, a prodána v aukci.

rostoucí úroky při půjčce

Je jasné, že tento typ není vhodný pro každého. V první řadě je potřeba, abyste byli jediným vlastníkem oné nemovitosti. Ta také nesmí být zatížena žádným břemenem, například hypotékou či exekucí. Pouze v takovém případě je možné použít ji jako zástavu.

Vzhledem k tomu, že ceny nemovitostí jsou vysoké, je pochopitelné, že tento způsob se používá pouze tehdy, když potřebujeme skutečně vysokou částku, v řádu statisíců či milionů. A, buďme upřímní, tolik peněz si půjčuje skutečně málokdo. I z tohoto důvodu je tento typ méně známý.

Otázkou tedy je, pro koho je tento produkt určený. Z výše uvedeného jasně vyplývá, že to nejspíš nebude běžný člověk, který si potřebuje půjčit pár desítek tisíc. Ideálními kandidáty jsou zde například začínající podnikatelé, případně lidé, kteří potřebují koupit něco ve skutečně velké hodnotě.

podpis smlouvy o půjčce

Smutným příkladem také mohou být ti, kteří potřebují peníze na náročnou operaci, kterou nehradí pojišťovna. Těch je ale naštěstí minimum. I takoví se však najdou, a často nemají jinou možnost než tuto situaci řešit půjčkou. Pokud však mají například dluhy či nevydělávají dost peněz (což je vzhledem k jejich zdravotnímu stavu častý případ), pak na tu klasickou nedosáhnou. Právě pro ně pak může tento typ představovat jediné možné řešení.

Jak je tedy vidět, své klienty má. A zřejmě to tak pro nejbližší dobu i zůstane. Přesto, než se pro jakoukoliv půjčku rozhodnete, dobře se rozmyslete, zda ji skutečně potřebujete a hlavně zda si ji můžete dovolit. Pak už totiž bude pozdě.

Mohlo by se vám také líbit: