Ochranná síť – ta musí být napnuta mezi upínací trubky. Odborníci se shodují na tom, že u kvalitních výrobků, které skutečně mohou zaručit požadovanou bezpečnost, by měl být počet trubek pevně stanoven. U průměrů od 305 do 366 mm by jich mělo být osm, u větších průměrů nad 380 mm již deset nebo dvanáct. Stává se však, že některé typy větších průměrů mají jen šest trubek, tím se pochopitelně zvětší rozteč a v případě pádu na síť nelze zajistit dostatečné bezpečí.

ochranná síť

Materiál síťoviny– tyto náhradní díly na trampolínu se vyrábí ve dvou základních typech. První z nich je je polyetylen a provází většinu podezřele levných výrobků. Jde o nekvalitní provedení bez výztuhy, s nízkou pevností, není odolné vůči povětrnostním vlivům a dokonce ani UV záření. Stává se, že po několika měsících používání se výrobek rozpadne nebo popraská a rozhodně neplní svůj účel. Kvalitní sítě jsou vyrobeny z PVC, látka je vyztužena, vykazuje mnohem větší pevnostní charakteristiky, odolnost proti slunečním paprskům je samozřejmostí a tím pádem je také zaručena mnohem delší životnost.

Kryty pružin– obvodové pružiny nelze ponechat volně, jestliže byste na ně dopadli bosou nohou, mohlo by to zapříčinit zaklínění kotníku a velmi těžkou zlomeninu. Pružiny se zakrývají speciálním krytem, jde o mezikruží z textilní tkaniny pokryté vrstvou odolného PVC. Měli byste dbát na to, aby kryt pružin měl vrstvu PVC i ze spodní strany, nekvalitní kryty jsou na spodní straně pokryty pouze polyetylenem, jehož pevnost není dostatečná, a po několika týdnech se celý kryt může rozpadnout.

guma na trampolínu

Dopadová plocha– každá drobná součást výrobku je důležitá a to platí i pro odrazovou plochu. Zhotovuje se z velmi pevného polypropylenu pod obchodním názvem Mesh. Dováží se ze Spojených států a je certifikovaný pro bezpečné používání dětmi i dospělými. Sledujte proto i původ a typ materiálu tohoto dílu, podezřele levné nářadí mívá příliš tenkou rohož, která může být i příčinou nepříjemného úrazu.

Mohlo by se vám také líbit: