Když si člověk potřebuje půjčit peníze, má zdánlivě dost na výběr. Finanční instituce se přímo předhánějí v tom, která nabídne tu naprosto nejdokonalejší a nejvýhodnější půjčku, kterou prý lidé musí mít, bez které se neobejdou. Jenže když se pak o takovou půjčku někdo uchází, zjistí, že ji vlastně mít nemůže. Alespoň tedy v dané situaci, v níž se ocitl v takové finanční tísni a má takové nedostatky, že se mu prostě v bance nevyhoví.

Možná už jste to poznali i na vlastní kůži. Člověk míní, ale banka mění. Taková finanční instituce si nechá doložit kdeco, dlouze a důkladně to zkoumá a posuzuje, a nakonec padne zamítavý verdikt. Třeba kvůli nedostatečným příjmům zájemce, třeba kvůli nějakému tomu záznamu v registrech dlužníků, třeba kvůli exekuci nebo další komplikaci. Je to nepříjemné, ovšem stane se to.

dvě eura

Ovšem nestane se to u nebankovní společnosti, té, ve které se nabízí americká hypotéka. Tato nebankovní společnost a tato půjčka jsou totiž jako dělané i pro ty, kteří nejsou právě dokonalými žadateli. Tady se nemusí brát zase až tak vážně to, co je v bankách směrodatné a co zaznělo výše, a to proto, že tady člověku půjčují proti zástavě nějaké dostatečně hodnotné nemovitosti.

Ten, kdo si tu chce půjčit, prostě dá do zástavy nemovitost, prokáže aspoň nějaké příjmy, ze kterých se dá splácet, a má vystaráno. A pokud snad ne, může si dejme tomu přivést spoludlužníka, který zvýší jeho naděje na úspěch. A to natolik, že je taková nebankovní hypotéka pomalu sázkou na jistotu.

500 eur

Půjčit si tu pak lze třeba až sedmdesát procent odhadní ceny oné nemovitosti třeba i jenom na čtyřprocentní úrok, a vzhledem k délce doby splácení, jež může být až třicetiletá, se to určitě zvládne i splatit.

A tak může mít každý dost peněz i v časech nedostatku, v dočasné finanční tísni. Kterou se tím podaří docela snadno a bezbolestně překonat.

Mohlo by se vám také líbit: