Mnoho kritiků je přesvědčených o tom, že televize a děti nejdou dohromady. Všeobecně to tak říct ale nelze, protože je také důležité, co konkrétně taková televize může dětem nabídnout. Když pomineme nesmyslné sitcomy, americké filmy, seriály a nevábné reklamy podívejme se na to, jaký přínos může našim dětem sledování televize přinést a jak jim může být prospěšná ve fázi prospívání.
televizní obrazovka

Pohádky pro děti

Dovolit vašim dětem dívat se na pohádky, by měla být vaše samozřejmost. Opět se obecně nedá zaměřit na všechny pohádky, ale můžete vybírat z takových, které vaše děti něco naučí a něco se z nich dozví. Dobré je děti seznámit i s pohádky, které nabízí nějaký problém, který se během děje vyřeší. Anebo pohádky, které řeší nějaké úkoly a poznávají nové věci. Vašim dětem kvalitní výběr pohádek může pomoct k zdokonalení jejich dovedností ale nesmíte zapomínat i na fakt, že by si měli odpočinout a poznat klasiku, jakou je Krteček a krátké večerníčky.
dětství u televize

Je opravdu k něčemu dobrá, nebo ne?

Televize je médium, se kterým se vaše děti budou seznamovat celý život. Není nutné jim hned zakazovat vědět, co umí a co se v ní promítá. Pod vašim dozorem jim může být přínosná a dát jim určitý přehled. Zakazováním televize v nich vzbudíte jenom přirozenou zvědavost a pozdější závislost. Když budete dbát na to, co je pro ně ke sledování vhodné a může jim být nápomoci, určitě jich nijak neohrozíte a nedáte jim do života špatný příklad. Je to, jako kdyby jste jim zakázali otevřít ledničku. Stejně jednou přijdou na to kouzlo, co v ní je a z čeho si v ní můžou vybírat.

Co byste svým dětem rozhodně tolerovat neměli?


1.     Noční sledování televize


2.     Programy pro dospělé


3.     Nepřístupné filmy


4.     Hodiny strávené sledováním televize


5.     Animované seriály pro dospělé


6.     Násilí a akční provedení filmů

Pokud chcete mít jistotu, že vaše dítě se dívá na vhodné programy, nainstalujte si na své televizi rodičovský zámek, díky kterému se vyhnete případným nepříjemnostem.

Mohlo by se vám také líbit: