Je docela jedno, jakou máte práci nebo kde vlastně pracujete. Dostatečné světlo je nutné při každé lidské činnosti. Může to být dokonce vaření, kdy se snažíte neufiknout si prst, zatímco krájíte cibuli. Už tak je málo vidět a ještě do toho musíte mžourat očima, abyste viděli, kde je právě nůž. Nebo to také může být ve výrobní hale u pásu, kdy se snažíte přečíst například nějaké sériové číslo nebo vložit součástku do správného místa. Člověk si zkrátka nevybere a místností s opravdu dobrým osvětlením moc není. Přesně pro vás je tu proto článek , který nejen pomůže s výběrem světla, ale zároveň vám prozradí mnohem více, co se týče dobrého osvětlení.
lampička na nočním stolku

Žárovky bychom měli, ještě dobrý úhel

Někdy můžeme mít dobře osvětlenou místnost, avšak úhel samotného světla může být naprosto špatně. Jen si představte, že sedíte za stolem a snažíte se psát. Je už tma, tak si rozsvítíte světlo. Vypadá to všechno dobře, tak usednete a najednou si všimnete, že zatímco všude okolo je pořádné světlo, nad vaším stolem se vznáší váš stín, který vám znemožňuje jakoukoliv práci s textem. Proto je důležité umístit světla tak, abyste především VY ve vaší pozici měli dostatečné světlo. Kdo by to byl řekl, že ano?
světlo žárovky

Proč se nebát experimentovat

Často se nám může stát, že se bojíme nejrůznějších experimentů, chceme to mít všechno nejjednodušší a mít starou dobrou klasiku pod palcem. Někdy to však jen tak nejde. Proto je důležité, abychom se občas nebáli vystoupit ze své komfortní zóny známého do úplně neznámého. Ať už je to samotný typ žárovek nebo i nejrůznější druhy lamp, nebojme se toho. Nakonec můžete narazit na docela pěkný kousek lampy. A nejlepší na tom všem je to, že čím novější lampa, tím je řešení chytřejší. Často tak můžete narazit na různé příchytky a úchyty, takže vaše lampa nemusí jenom „stát“, ale může být připevněna například za trám nebo nějakou tyčku či za polici.

Mohlo by se vám také líbit: