Asi na každého z nás působí prostředí kolem hradů a zámků tak trochu tajemně a záhadně. Přesto nakonec před obavou, že někde na dlouhých úzkých chodbách či přímo v komnatách potkáme bílou paní nebo strašidlo, vítězí to pozitivní. Chceme si prohlédnout krásné a honosné stavby naší dávné minulosti. Kvalitní historický nábytek, vypracovaný do nejmenších uměleckých detailů, barevné koberce, závěsy, krásné obrazy, malbu na stěnách a vysokých stropech, sklenky, hrníčky a talíře, oblečení a mnoho dalšího. Například také rozlehlé parky se staletými stromy, záhony nejrůznějších květin, jezera, fontány. Udělejte si s dětmi výlet na Chvalský zámek, kde si vedle zajímavé prohlídky můžete také vyzkoušet své detektivní nadání a vypátrat, odkud a jak se objevila tajemná tvář v okně zámku. Budete-li mít trochu štěstí, určitě ji zahlédnete.

zámecký klíč

V prodlouženém víkendu od 12. srpna do 21. srpna pokračuje v Chvalském zámku akce nazvaná Detektivní týden aneb pátrej na vlastní pěst. Už samotný název je hodně lákavý pro všechny malé i velké detektivy. Na zámek mohou přijít děti do 12 let, ale i starší, jejich rodiče, prarodiče i přátelé. Prožijete si tak nevšední a zajímavý den v kouzelných a romantických zámeckých prostorách. Návštěvní hodiny na tuto akci jsou od 9:00 do 17:00 hod. Cena pro dítě je 100 Kč, pro dospělého 70 Kč a pro seniora 40 Kč. Rodinné vstupné je 300 Kč.

klenuté sklepení

Při vstupu do Chvalského zámku obdržíte na recepci obálku s pečetí a návodem, jak postupovat. Celé pátrání bude procházet zámeckými salonky, ale také skalním sklepením, venkovními prostorami zámku a také výstavou, která má název Příští stanice: Chvalský zámek. Výstava začala 28. května a skončí 21. srpna. Jsou zde k vidění různé zajímavé historické modely aut, vlaků a jiných dopravních prostředků, velká elektrifikovaná železnice. Za prohlídku stojí i historické kočárky pro panenky. Na úspěšné detektivy bude čekat odměna. Tedy hodně štěstí!

Mohlo by se vám také líbit: