Můžete ji přenášet, kam potřebujete – uvažujete-li ve svém bytě, že se osprchujete, zamíříte přesně tam, kde máte doma vanu či sprchový kout, tedy zpravidla do koupelny. U přenosné zahradní solární sprchy Chlorito máte na výběr, snadno ji přemístíte podle dosahu přítokové hadice na místo, kde vám to vyhovuje, např. kam aktuálně svítí slunce nebo kde nechcete být příliš na očích kolemjdoucím. Osprchovat se můžete i na trávníku, který chcete zavlažit, takže výběr místa je čistě ve vaší režii.

venkovní sprcha

Hodí se i tam, kde není elektřina – sprcha s teplou vodou je komfort, který vyzdvihují mnozí majitelé kempů. Chlubí se např. tím, že můžete využít sprchu na žetony, a tato zařízení bývají připojená na elektrický ohřev. Ohřívat vodu v zahrádkářských koloniích nebo v chatových oblastech, kde není přípojka elektřiny, může být problém, ovšem nikoli pro solární přenosnou sprchu. Tady potřebujete jen přívod vody, nejlépe z hadice, ale ani hadice nemusí být podmínkou.

sprchová růžice

Úspora energie – kdy se vám zaplatí pořizovací náklady na solární sprchu, snadno vypočítáte podle nákladů na ohřev vody ve sprchovaném objemu, jimiž pak tyto náklady vydělíte. Zjistíte, kolikrát se musíte osprchovat, resp. kolik ohřevů pomocí slunce musí proběhnout, abyste dosáhli na cenu tohoto výrobku. Jakmile tento počet ohřevů překročíte, od té doby začínáte skutečně čerpat sluneční energii na ohřev vody zdarma. A podle toho, jak často zařízení využíváte, ty úspory mohou být poměrně značné.

Jak velkou sprchu si vybrat – na to se ptá mnoho lidí a tak jen stručně: Zkušenosti z praxe prokázaly, že ideální velikost zásobníku odpovídá přibližně rozmezí mezi 20 a 35 litry vody. Menší zásobníky sotva stačí k osprchování celého těla a jsou vhodné maximálně pro jednu osobu. Větší nádrž zas neumožní vodu důkladně a rychle prohřát a ohřev trvá příliš dlouho.

Mohlo by se vám také líbit: