Letní sezóna se nezadržitelně blíží a ní také období plavek. Chcete zhubnout pár kilo navíc, které jste nabrali během zimy? Než začnete s posilováním v pohodlí svého domova, měli byste se seznámit s největšími mýty, které o tomto tématu stále panují. Můžete se tak vyhnout vážným chybám, které by vám jinak bránili dosáhnout vašich cílů. Nezapomínejte na to, že byste se měli hýbat alespoň 30 minut v kuse a důležité je i základní vybavení v podobě podložky a obalu na podložku na jógu .

Muž kolo cvičení

Největší chyby, které můžete udělat

Možná si myslíte, že čím více budete cvičit, tím rychleji a snadněji zhubnete. Není to vůbec pravda. Svaly se potřebují nejen posilovat, ale také odpočívat. A jedno bez druhého jednoduše nebude fungovat. Nejlepší bude, když (alespoň ze začátku) budete cvičit obden. Až si tělo zvykne, můžete začlenit trénink do rutiny každý den, ale rozhodně to nedělejte hned na začátku.

Mnoho jedinců se také domnívá, že si musí pořídit stroje za tisíce korun, aby měli postavu svých snů. Velký omyl. Hubnete hlavně tím, že snižujete příjem energie a zvýšíte její výdej. Jednoduše spálíte více kalorií, než sníte. Jakým způsobem to uděláte, je čistě na vás. Můžete v klidu pracovat jen s vlastní vahou, běhat, provozovat power jógu nebo cokoli jiného, co vám bude vyhovovat.

Domácí posilování kettlebell

Dívejte se na internet, ale spoléhejte pouze na odborníky

Najít můžete milion videí a tunu aplikací, které vás provedou procesem, díky kterému budete fit. Neprofesionální instruktor vám může ale také ublížit, protože nebudete provádět cviky správně. Pokud chcete postupovat podle videí, soustřeďte se na jedince, kteří mají za sebou mnohaleté zkušenosti a zabývají se posilováním na profesionální úrovni. Poznáte to nejen podle kvality videa, ale mnoho z nich je pochopitelně i obecně známých, jako například Jillian Michaels a mnoho dalších.

Mohlo by se vám také líbit: