Covid-19 tu s námi už nějaký ten čas je. A bohužel to zatím nevypadá, že se ho v dohledné době úplně zbavíme. Virus se k nám neustále vrací ve vlnách, které v případě nerespektování zásadních pravidel pro zamezení šíření, se mohou nekontrolovatelně šířit. V zaměstnání, kde se na jednom místě shlukuje více zaměstnanců, je riziko dost velké. Proto by se zaměstnavatelé měli v zaměstnání zaměřit na prevenci šíření, v rámci ochrany svých zaměstnanců před nákazou koronaviru. Je to důležité nejen kvůli zdraví zaměstnanců, ale i kvůli plynulému fungování provozu v zaměstnání. Pokud vám onemocní třeba půlka zaměstnanců, je to velmi nemilé a komplikující.

covid

Jak tedy bojovat proti šíření nákazy?

Hygiena

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou by měli všichni zaměstnanci dodržovat, je hygiena. Zaměstnavatel by jim k tomu měl vytvořit vhodné podmínky. To znamená dbát na pravidelné doplňování mýdla, nejlépe antibakteriálního a přístup k tekoucí vodě. Dobrou volbou je k umyvadlům vyvěsit návody, jak si správně umýt ruce. Někteří lidé totiž jen rychle omyjí dlaně, a zapomínají na místa, kde se nejvíce shromažďují viry a bakterie, to znamená mezi prsty, na hřbetech a podobně. Rozmístěte po pracovišti dezinfekce na ruce a také ubrousky, aby se daly dezinfekce využít i k dezinfikování povrchů, například pracovních stolů, klik a podobně.

dezinfekce

Rozestupy

V případě, že nákaza opět zesílí, snažte se zařídit, aby si zaměstnanci od sebe drželi určité rozestupy. Pokud možno v kancelářích uspořádejte sezení tak, aby byli od sebe zaměstnanci alespoň dva metry daleko. Stejně tak dbejte na rozestupy i například v prostorách, kde se konzumuje jídlo.

Antigenní testy

Pokud si chcete být opravdu jistí, že se nákaza koronaviru neskolí vaše zaměstnance a ochráníte je, začněte s preventivními testy. Dnes už můžete pořídit kvalitní samotesty za skvělou cenu. Například testy Vivadiag Covidexpert. Pokud nechcete své zaměstnance testovat plošně, je vždy dobré mít u sebe antigenní test pro případ, že by se některý z nich necítil dobře. Můžete alespoň v prvních chvílích zjistit, zda se nejedná o nákazu covidem. Pokud by měl pozitivní test, můžete učinit opatření, aby se již nedostal do styku s dalšími zaměstnanci.

Mohlo by se vám také líbit: