Dnes už je ale realita jiná. Dnes už si totiž dávno nevybíráme jenom a pouze z obyčejných žárovek s tím, že nic jiného stejně není k mání, dnes už nebereme jako smyslů zbavení první elektrospotřebič, který se nám dostane do ruky, a to jenom proto, aby nám ho třeba někdo nevyfouknul před nosem a my nezůstali bez tohoto, jsa odkázáni na minimální nabídku.
solární střecha

Dnes už si vybíráme z ohromné spousty všeho možného, co má u nás doma (případně v práci nebo i jinde) požírat elektřinu. A vybíráme často s rozvahou, protože už dávno víme, že to nejlevnější nemusí být zákonitě i nejefektivnější. A o efektivitu jde stále více. Ze zpravidla jediného prostého důvodu. Že je elektřina pořád dražší a dražší a my si musíme pořizovat úsporné spotřebiče, protože nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci.

I když konec konců člověk může a přesto si nějaké ty energožrouty pořídit.

To však jedině v případě, že se zblázní, nebo tehdy, když má doma zdroj vlastní solární energie.

Elektřina je stále dražší a je tak nasnadě, že pokud někdo nechce utrácet hory peněz, rozhodne se nejednou pro pořízení si solárních panelů. Tedy zdroje vlastní energie, již mu dodá zadarmo slunce, svítící na jeho solární panely bez nároku na odměnu jakéhokoliv druhu.

Díky této formě energie si může člověk dopřát ledacos. Může si jí nechat ohřívat venkovní bazén, může si jí vytápět dům, může na ni třeba i svítit. Prostě se může stát energeticky do značné míry soběstačným, neodkázaným na stále dražší a dražší dodávky proudu od všemožných drahých distributorů.

A představte si, co to může znamenat! Hned si můžete obstarat solární panely, a to i na klíč, a v následujících letech ušetříte až třicet procent energie. Čímž se vám třeba taková stotisícová investice časem určitě vrátí.
fotovoltaika na střeše

Takové „střešní elektrárny“ si prostě dáte na střechu s jižní orientací, na garáž či pergolu, a za pár let budete mít v kasičce dost peněz, jež budete moci využívat daleko příjemněji, než kdybyste je vrazili nenávratně do chřtánu energetiků.

Což si můžete hravě spočítat i sami.

A tak fotovoltaice třikrát „hip, hip, hurá“!


Mohlo by se vám také líbit: