Máte v plánu obdarovat vaše blízké hodnotným dárkem, který potěší svou krásou a zároveň praktičností?? Pak darujte skleničky od výrobce Crystalex Nový Bor. A proč zrovna odtud?

Kvalitu skla nelze popřít – tento výrobce si zakládá především na kvalitě použitého materiálu, a tím je křemičité sklo, bez příměsí olova a dalších těžkých kovů. Proto je vhodné i pro potravinářské a medicínské účely. Ze skleniček z Nového Boru mohou bez obav pít i lidé chronicky nemocní, alergici i malé děti.

sklenice na vodu

Krása českého skla – čeští skláři jsou ve světě považováni za skutečné mistry svého řemesla a české sklo se také stále dobře prodává prakticky nepřetržitě, bez ohledu na to, zda u nás vládl socialismus nebo kapitalismus. České sklo také nepotřebuje výraznou reklamu, jeho prodej nestagnuje a zdá se, že nebude stagnovat ani nadále.

sklenice na víno

Lokalita – víte, kde se na mapě nachází Nový Bor? Pokud ne, tak si jej najděte a zjistíte, že odtud není daleko k nádherným vyhlídkám a jeskyním u skalního hradu Sloup v Čechách, do malebných Lužických hor, k Máchovu jezeru a do Českého středohoří. Poloha Nového Boru přímo nahrává výletníkům, kteří si tu mohou užít báječnou dovolenou. A novoborské sklo vám ji může trefně připomenout.

Český výrobce s mnohaletou tradicí – sklárny v Novém Boru se mohou pochlubit dlouholetou tradicí a jde o českého výrobce, který úspěšně dostál všem svým závazkům a poradil si i v obtížnějších obdobích svého rozvoje. Umělecké i užitkové sklářství je zde známo od sedmnáctého století a toto povolání se dědí z generace na generaci, takže se tu můžete setkat s lidmi, jejichž otcové, dědové a pradědové se taktéž podíleli na slávě a věhlasu českého skla.

Až budete nakupovat novoborské sklo, můžete si jeho slavnou historii i úspěšnou současnost připomenout formou sklenic, hrnků, džbánů, karaf, konvic, ale i uměleckých předmětů, jako jsou figurky, svícny, baňky, dózy, popelníky, nebo dokonce skleněné hodiny.

Mohlo by se vám také líbit: